Z miłości do zwierząt

Zwierzęta potrafią przywiązać się do swojego opiekuna i kochać go bezinteresowna miłością. Czy my odwdzięczamy im się tym samym? Pełna miska i kąt do spania to nie wszystko, zwierzęta tak samo jak ludzie powinny mieć prawo do leczenia i fachowej pomocy medycznej w sytuacji zagrażającej życiu. W odpowiedzi na potrzeby zwierząt powstał dyżur weterynaryjny, którego celem jest pomoc zwierzakom, które zachorowały lub uległy poważnemu wypadkowi. Jeśli twój kot wrócił ze spaceru w słabej kondycji, lepiej nie zwlekaj i zawieź go w miejsce gdzie zostanie dokładnie przebadany. Na zewnątrz czyha wiele niebezpieczeństw.

Pomoc dla zwierząt

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i pozwalają psom i kotom na swobodne wędrówki. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jeśli jednak u zwierzęcia, które po dłuższej nieobecności wróciło do domu, zauważysz oznaki nietypowego zachowania, miejscem w którym bez wątpienia należy szukać pomocy jest dyżur weterynaryjny.

Nie tylko zwierzęta domowe

Powinniśmy pamiętać, że nie tylko zwierzęta domowe zasługują na ratunek w sytuacji kiedy coś im grozi. Sarny, jelenie czy dziki w przypadku potrącenia przez samochód – również powinny znaleźć się pod opieką weterynarzy. Każdy człowiek, który jest świadkiem lub sam nienaumyślnie dokonał potrącenia, powinien zatrzymać się i sprawdzić stan zwierzęcia. Jeśli stworzenie daje oznaki życia, powinniśmy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby. Dyżur weterynaryjny powstał po to by udzielić pomocy każdemu zwierzęciu, które jej potrzebuje, nie ważne czy to puchaty kotek, gryzoń czy sporych rozmiarów sarna.