Jak poradzić sobie z problemami stóp?

Nie da się ukryć, że stopy w przypadku ludzkiego organizmu pełnią niezwykle ważną rolę, ponieważ muszą one utrzymać cały ciężar ciała. Właśnie z tego względu niezbędne jest ich dobre ustawienie. Niestety czasami zdarzają się jakieś wyjątki czy też choroby, a wtedy stopy nie są ustawione tak jak powinny co w dłuższej perspektywie czasu może prowadzić do poważnych problemów.

Wkładki ortopedyczne – jak powinna wyglądać wizyta?

Okazuje się jednak, że można skutecznie zapobiegać np. dolegliwościom bólowym w obrębie stóp, a wszystko to dzięki temu, że istnieją wkładki ortopedyczne. W teorii wygląda to bardzo prosto, ale warto wiedzieć jak takie wkładki dobrać, aby spełniały swoją funkcję. Przede wszystkim niezwykle ważne jest to, aby udać się do sprawdzonego ortopedy, który takie wkładki nam zaleci. W pierwszej kolejności powinien zostać z nami przeprowadzony obszerny wywiad, gdyż w rzeczywistości tylko wtedy lekarz będzie wiedział co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Dobrze jest wykonać badanie specjalnym aparatem, który zobrazuje miejsce położenia poszczególnych części stóp. Właśnie na tej podstawie mogą zostać wykonane idealne wkładki – dopasowane do naszej stopy. Jeśli lekarz bez jakiegokolwiek zbadania naszych stóp zaleca nam wkładki to niestety nie jest to dobry znak.

Dlaczego badania kontrolne są ważne?

Jeżeli ktoś z nas nosi już wkładki w butach to trzeba jeszcze pamiętać o tym, że co jakiś czas niezbędne są wizyty kontrolne, aby określić na nich czy są jakieś postępy, jeśli chodzi o chód i ułożenie stopy. Niestety może okazać się, że coś się pogorszyło, a wtedy konieczna będzie odpowiednia korekta wkładek. Gdyby takich wizyt kontrolnych nie było to w zasadzie można by tylko pogorszyć swój stan zdrowia ze względu na to, że ułożenie stóp byłoby jeszcze gorsze. Właśnie z tego względu zawsze warto jest stosować się do zaleceń lekarza czy specjalisty. Równie ważne jest to, aby współpracować z jedną osobą, a nie na każdą wizytę iść do kogoś innego.