Wakacje na rowerze

Wiele osób w wakacje marzy o wypoczynku, który nie tylko pozwoli się poopalać, poleniuchować, ale pozostawi po sobie fantastyczne wspomnienie i jednak będzie wyzwaniem. Idealnym sposobem na czynny wypoczynek są wakacje na rowerze. Gdzie spędzić wakacje w Polsce szukając świetnych, wymagających tras rowerowych?

Suwalszczyzna jest dobra dla wszystkich
Wakacje na Suwalszczyźnie dają bardzo duże możliwości wypoczynku. Osoby, które marzą o lenistwie mogą spędzać czas na plażach nad licznymi jeziorami. Rodziny z dziećmi znajdą dużo atrakcji, które zajmą czas pociechom. A osoby marzące o czynnym wypoczynku mogą spędzać czas w siodle, na kajakach, czy na rowerze.

Augustów – baza wypadowa
Augustów leży na obszarze puszczy Augustowskiej. Otoczony jest siedmioma jeziorami i licznymi lasami, które rozciągają się po całej Krainie Tysiąca Jezior.

Augustów jest miastem, po którym można swobodnie poruszać się rowerem bez problemu, gdyż właściwie w całym mieście są ścieżki rowerowe. Dla tych bardziej wymagających pozostają trasy rowerowe po okolicznych miejscowościach.

Szlak rowerowy wokół jeziora Sajno, Białego i Studzienniczego, czy w Dolinę Rospudy, bądź wokół rzeki Netty to już trasy dla bardziej wytrawnych rowerzystów. Są to trasy wymagające, ale które na pewno pozostawią piękne wspomnienia.

Suwalszczyzna jest jednym z ostatnich zakątków kraju, gdzie można podziwiać dziką przyrodę. Miłośnicy natury na pewno będą umieli to docenić. Wakacje w Polsce, gdzie można nawiązać kontakt z naturą, a jednocześnie wycisnąć z siebie siódme poty na rowerze, to przepis na udany wypoczynek dla ambitnych i żądnych wrażeń wczasowiczów.