Profil przeciętnego turysty przyjeżdżającego do Polski.

Turystyka w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Stale powstają nowe hotele, pensjonaty czy ośrodki agroturystyczne, chętnie odwiedzane przez turystów z naszego kraju, jak i zza granicy. Turyści przyjeżdżający do Polski z innych krajów cenią sobie wiele pięknych krajobrazów w naszym kraju, czyste powietrze, gościnnych ludzi i czyste jeziora – a o tym mogą często tylko pomarzyć w swoich krajach.

Przeciętny turysta przyjeżdżający do Polski bardzo często pochodzi z Niemiec. Wyjeżdżając nad Polskie morze coraz częściej możemy usłyszeć język niemiecki, a niemal w każdym barze czy sklepie pracuje osoba posługująca się tym językiem. Wakacje w Polsce są znacznie tańsze dla Niemców, którzy w swoim kraju za tydzień nad morzem mogą zapłacić 2000 euro, a w Polsce – 2000 złotych, czyli po przeliczeniu na waluty ponad czterokrotnie mniej według obecnego kursu.

Turyści niemieccy spędzający wakacje w Polsce często są przedstawicielami klasy średniej bądź niższej średniej – kalkulują sobie koszty wakacji i decydują się na tańszy weekend w Polsce niż np. w ciepłych krajach.