Poradź sobie z przepukliną

Leczenie różnych zmian w obrębie brzucha jest bardzo ważne – nie tylko w zakresie zmian wewnętrznych, ale i zewnętrznych oznak choroby. Warto zwrócić dokładnie uwagę na to, że operacja przepukliny pępkowej może się okazać doskonałym zabezpieczeniem przed uwięźnięciem, jak i ograniczeniem defektów kosmetycznych. Warto mieć tego świadomość i wybrać nowoczesne rozwiązania terapeutyczne, które są rekomendowane przez chirurgów.

Dlaczego powstaje przepuklina pępkowa?

Trzeba wskazać przede wszystkim, że w głównej mierze mamy do czynienia z przepukliną około pępkową, która jest o wiele częstszą zmianą. Niemniej jednak, gdy przyjrzymy się tej przepuklinie, to trzeba wskazać na spore ryzyko uwięźnięcia tychże przepuklin. Powstają one najczęściej wskutek osłabienia mięśni brzucha – przede wszystkim mięśnia prostego brzucha. Mięsień ten ma bogate pasma rozcięgnowe i ścięgniste, co jest miejscem powstawania przepuklin. Najczęściej te przepukliny związane są z przejściem ciąży lub np. nadwagą. Istotne jest również zbytnie osłabienie mięśni prostych brzucha i narażenie się na zbytni wzrost ciśnienia w jamie brzusznej. Dlatego też operacja przepukliny pępkowej powinna być realizowana przez wyspecjalizowanych lekarzy. Szczególnie chodzi tutaj o to, aby skutecznie zapobiegać nawrotom tego rodzaju problemów lub powstawaniem przepuklin w innych częściach brzucha.

Czy trzeba się obawiać operacji?

Absolutnie nie! Operacja przepukliny pępkowej jest prosta i nie trwa zbyt długo. Warto postawić na tego rodzaju zabiegi i zdecydować się na skuteczne leczenie. Wybierzcie te metody już dzisiaj dla siebie! Jeżeli macie obawy, zwróćcie się o pomoc do Sport-Kliniki, która cieszy się ilością pozytywnych opinii. Wśród chwalonych usług jest https://www.sport-klinika.pl/zabiegi/ortopedia-dziecieca/. Więcej na temat tych i innych usług uzyskają Państwo bezpośrednio ze strony kliniki.