Kiedy warto udać się z dzieckiem do okulisty?

Wzrok to jeden z naszych najważniejszych zmysłów, o który należy dbać już od najmłodszych lat. Rolą rodzica jest zadbanie o to, aby jego dziecko mogło się cieszyć dobrą jakością widzenia. Coraz częściej stwierdza się bowiem wady wzroku u maluszków i dzięki dopasowaniu odpowiednich okularów, dziecko może rozwijać się pełni prawidłowo i nie odstaje od swoich rówieśników. Każda wada wzroku powinna być zbadana i określona przez specjalistę, który z pewnością pomoże znaleźć optymalne rozwiązanie.

Profilaktyczne wizyty u okulisty

Maluch badany jest okulistycznie po raz pierwszy jeszcze w szpitalu, jednak lekarz nie jest w stanie zbyt wiele ocenić. Następnie, pediatra każdorazowo podczas wizyt okresowych powinien sprawdzać jakość jego widzenia. Bardzo ważne są takie profilaktyczne wizyty, ponieważ dzięki nim określona wada wzroku może zostać szybko zauważona. Wówczas lekarz z pewnością skieruje rodziców do specjalisty.

Rozwiązania dla najmłodszych

Wielu rodziców nie wyobraża sobie swojego małego dziecka w okularach. Na szczęście, producenci oferują dziś doskonały wybór produktów dla najmłodszych, które są dla nich w pełni bezpieczne. Takie okulary wykonane są z miękkich materiałów i można je dodatkowo zabezpieczyć poprzez silikonową oprawę i gumkę. Z czasem można też pomyśleć o operacji, która naprawi wzrok maluszka.