Jakie akcesoria dla noworodków są najczęściej kupowane?

Body, pieluszki, śpioszki, kocyk dzianinowy, rożek, czapeczka i niedrapki – co jeszcze powinniśmy kupić naszemu nowo narodzonemu dziecku, by miało ono wszystko, co konieczne w pierwszych dobach życia?

Okrycie na wyjście ze szpitala

O ile zimą należy zadbać o naprawdę ciepłe ubranie na wyście ze szpitala naszego malucha, o tym w lecie nie warto dziecka przegrzewać. Naprawdę na moment przejście ze szpitala do samochodu wystarczy kocyk dzianinowy pod którym dziecko może być ubrane wyłącznie w śpioszki lub body, które po pierwsze nie będą krępowały jego ruchów, a po drugie nie sprawią, że dziecko w foteliku samochodowym nadmiernie się spoci. Czapeczka pewnie będzie potrzebna niezależnie od tego czy rodzimy w lecie czy w zimie. W lecie bowiem nakrycie głowy nie dopuści do nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, zaś w zimie po prostu ochroni uszy i głowę naszego maluszka przed wyziębieniem.

Kocyk dzianinowy czy pluszowy?

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego okrycia dla maluszka, nie zawsze warto inwestować w rożki niemowlęce, bo tak naprawdę przydadzą się one jedynie w zimniejszych miesiącach i też tylko na określone okazje. Znacznie lepiej zainwestować w kocyk dzianinowy który będzie można uzupełnić później pikowanym kombinezonem, którego używać będziemy w trakcie zimowych spacerów po parku w gondoli. Warto też dobierać takiego rodzaju materiały, które sprawią, że mimo iż maluszkowi będzie ciepło, jego skóra będzie mogła bez przeszkód swobodnie oddychać. Tylko tego rodzaju materiały sprawią, że zachowamy odpowiednią higienę skóry naszego dziecka i nie pozwolimy na powstawanie trudnych do usunięcia zaczerwienieni i odparzeni.