Jak wybrać biuro podróży?

Biura podróży to bardzo specyficzne formy działalności. Widać to szczególnie dobrze w kontekście polskiego rynku i zdarzających się co kilka lat tąpnięć na rynku usług turystycznych. Każde biuro podróży, które upada stanowić może bardzo poważne uderzenie w całą branżę. Niesamowite jest to, jak firmy wysyłają na początku sezonu wielu turystów za granicę lub też sprzedają masę wycieczek i upadają w środku lub na początku samego sezonu. Upadłość w tych przypadkach nie przybiera twarzy zrządzenia losu i zwyczajnie złej koniunktury, a realnie i uprzednio zaplanowanej działalności przestępczej, nastawionej głównie na wyłudzenie majątku od swoich klientów.

Kiedy cierpi branża turystyczna?

Przez wiele wydarzeń, które z reguły są mocno medialne cała branża turystyczna mocno cierpi. Ciężko jest dokładnie powiedzieć, jakie straty notują konkurenci upadających firm. W tej chwili biura nie chwalą się często bogatą ofertą, atrakcyjnymi cenami, a raczej bezpieczeństwem finansowym i gwarancją tego, że wakacje się odbędą. Jest to doprawdy kuriozalne! Kuriozalne jest również to, że gdy nie było wpłat do TFG to konieczność sprowadzenia turystów do polski była opłacana przez wszystkich obywateli ze środków lokalnego wojewody!

Czym się wyróżniają biura podróży?

Czy więc polskie biura podróży są czymś szczególnym? Raczej nie. Wszędzie się zdarzają przekręty, należy jednak sprawdzić jak działa to w sytuacji, gdy firmy mają realne plany przestępcze. Na pewno można potraktować wyprzedaż usług na pniu i upadek jako realny czyn zabroniony. Warto, aby prokuratury mocniej angażowały się w tą sprawę.