Jak wkomponować płytę PCV w swoje otoczenie?

Zgodnie z obecnym kanonem estetycznej architektury, szkło, a raczej oszklone elementy, zaczynają być coraz powszechniejsze. Niestety, materiał ten posiada swoje ograniczenia – jest dość drogi, może się stłuc lub zarysować, zmuszając nas do wymiany całego panelu. Jak można było się spodziewać, ludzie szybko zaczęli szukać alternatyw – jedną z nich jest uniwersalna płyta PCV. To zrozumiałe, że wybór padł na syntetyczne polimery – tworzywa, które z wyglądu zewnętrznego są niezwykle podobne do tradycyjnego, bezbarwnego szkła.

Płyta PCV a elementy szklane – jakie są największe przewagi polimeru?

Porównanie naturalnego szkła do tworzyw sztucznych to dość wyrównany pojedynek, lecz w ogólnym rozrachunku, płyta PCV wypada nieco lepiej. Różnica tkwi tu przede wszystkim w cenie – wytrzymałe, hartowane szyby są bardzo drogie, szczególnie jeśli interesuje nas większa instalacja, taka jak oszklony taras bądź daszek. Płyty wykonane z uniwersalnego PCV płyta są natomiast bardzo tanie w produkcji, dlatego można nabyć je w masowych ilościach, nie nadwyrężając przy tym swojego portfela.

Montaż paneli szklanych a płyta PCV – która instalacja jest trwalsza?

Szyby są dość ciężkie, a przy nieprawidłowym obchodzeniu się z nimi, na ich powierzchni mogą pojawić się nieestetyczne pęknięcia, które dodatkowo osłabiają ich konstrukcję. Co więcej, twory do mocowań muszą być wywiercone już wcześniej i stosownie zabezpieczone, gdyż każde naruszenie struktury szyby dodatkowo zmniejsza jej trwałość. Płyta PCV nie posiada takich problemów – można montować ja gdzie tylko się chce, wywiercając w niej dziury w dowolnych miejscach, a nawet lekko ją wyginając.