Wakacje dla aktywnych

Nie wszyscy lubią spędzać wakacje leżąc na słoneczku i opalając się. Świetnym pomysłem na letni wypoczynek, dla tych wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas jest Suwalszczyzna. Piesze wędrówki, spływy kajakowe, czy wycieczki rowerowe. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Pieszo, kajakiem, czy konno?

Wakacje w Polsce dla aktywnych to wiele bardzo ciekawych miejsc. Jednym z takich zakątków jest Augustów. Miasto otoczone jest siedmioma jeziorami. W pobliżu znajdują się Wigierski Park Narodowy oraz Biebrzański Park Narodowy.

Każde z tych miejsc jest rajem dla tych, którzy cenią spokój, ciszę uroki polskiej przyrody oraz wysiłek fizyczny. Niezależnie od tego, czy ktoś lubi piesze wędrówki, konne rajdy, czy wycieczki rowerowe każda z tych form aktywności może być zrealizowana w pięknej Krainie Tysiąca Jezior.

Jeziora znajdujące się w pobliżu Augustowa to idealne miejsce na spływ kajakowy, czy żeglowanie jachtem. Dla tych, którzy samodzielnie nie mają odwagi zmierzyć się z żywiołem pozostają rejsy turystyczne lub plażowanie.

Co warto zobaczyć?

Augustów leży w pobliżu miast takich jak Ełk, Suwałki, Giżycko, Mikołajki, czy stolica województwa podlaskiego Białystok. W każdym z tych miast jest wiele atrakcji, których wystarczy na niejeden urlop.

Wakacje w Augustowie mogą być idealną formą spędzania czasu dla osób, które chcą wrócić z urlopu wykończone, ale szczęśliwe. Wakacje w Polsce północno–wschodniej to wiele przeżyć, adrenaliny, piękne, krajobrazy, a przede wszystkim ostatnia dzika przyroda, którą można spróbować podejrzeć w Parkach Narodowych.