Główne rodzaje turystyki rozwijane w Polsce

tatry2

Polakom Polska nie wydaje się być krajem, do którego mogliby przyjeżdżać turyści zza granicy. Tymczasem wybierając się nad morze np. do Pobierowa czy Rewala, częściej możemy usłyszeć język niemiecki niż polski. Dlaczego? Polska jest krajem o wspaniałych krajobrazach, pięknych i bogatych lasach i czystych jeziorach, jednak Polacy nie zawsze potrafią docenić to co mają.

Do najpopularniejszych gałęzi turystyki w Polsce należy turystyka górska. Chętnie wybieramy się na wyżyny zarówno w okresie zimowym, jak i w cieplejsze dni. Schroniska na szczytach gór, świeże powietrze i piękne widoki, a przy tym atrakcyjne ceny sprawiają, że miejsca trzeba często rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Do innej popularnej gałęzi turystyki należy agroturystyka. Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej ten rodzaj turystyki bardzo się rozwinął i obecnie niemal na każdej wsi możemy znaleźć dom, w którym dostępne są wolne pokoje gościnne. Równie popularny jest wypoczynek nad morzem, gdzie znajduje się mnóstwo pensjonatów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych.

19.09.2011. 14:32

Rozwój turystyki w Polsce

Polska jest pięknym krajem – ma wiele do zaoferowania turystom z każdego regionu świata. Piękne i obszerne pola zbożowe, otoczone zielonymi lasami w których pełno jest grzybów i zwierząt, bociany, jeziora, rzeki i morze, a po drugiej stronie Polski śnieżne góry z niesamowitymi widokami i cudownie świeżym powietrzem sprawiają, że do naszego kraju każdego roku przyjeżdża mnóstwo turystów z innych krajów z całego świata.

Do niedawna Polska miała jednak spore problemy z odpowiednim zakwaterowaniem przyjeżdżających turystów – brakowało miejsc w hotelach, a te które były dostępne znajdowały się w niezbyt dobrym stanie. Dziś sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Na wsiach pełno jest gospodarstw agroturystycznych, które pozwalają poznać naturę z bardzo bliskiej odległości, a w miastach w związku z przyszłoroczną imprezą Euro 2012 pojawiają się coraz to nowe hotele, wiele z nich w bardzo wysokim standardzie. Turystyka w Polsce stale się rozwija i każdego roku przyciąga coraz większą liczbę turystów zza granicy. Nie brakuje wśród nich także tych, którzy każde wakacje spędzają w naszym kraju, zakochani w pięknych widokach i czystym powietrzu, jakie mamy na co dzień i nie zawsze je doceniamy.

06.09.2011. 10:59