Miejsca w Polsce najchętniej odwiedzane przez turystów

zamek

Polska jest krajem bogatym w atrakcje turystyczne. Niemal każda miejscowość może poszczycić się ciekawym zabytkiem, pięknymi krajobrazami czy bogatą historią, a są to główne motory napędowe polskiej turystyki. Szeroki dostęp do morza jest ogromnym atutem naszego kraju – dzięki niemu miliony polaków mogą spędzać wakacje bez wyjeżdżania na drogie wakacje zagraniczne, a często do naszego kraju przyjeżdżają turyści z innych krajów, np. Czech, Niemiec czy Słowacji.

Ogromną popularnością wśród turystów cieszą się zabytkowe zamki, których mury pamiętają jeszcze czasy kształtowania się państwa Polskiego i pierwszych królów. W naszym kraju nie brakuje także zabytkowych twierdz jak i pięknych pałaców, budowanych przez rodziny szlacheckie czy książęce. Chętnie odwiedzane są także naturalne atrakcje turystyczne, jak puszcze, piękne rzeki czy polskie góry. Bardzo ciekawym pomysłem jest aktywne spędzanie urlopu w Polsce – spływy kajakowe, jazda na rowerze czy skoki na spadochronie pozwalają nam podziwiać piękno naszego kraju w różny sposób.

21.09.2011. 10:00

Profil przeciętnego turysty przyjeżdżającego do Polski.

Turystyka w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Stale powstają nowe hotele, pensjonaty czy ośrodki agroturystyczne, chętnie odwiedzane przez turystów z naszego kraju, jak i zza granicy. Turyści przyjeżdżający do Polski z innych krajów cenią sobie wiele pięknych krajobrazów w naszym kraju, czyste powietrze, gościnnych ludzi i czyste jeziora – a o tym mogą często tylko pomarzyć w swoich krajach.

Przeciętny turysta przyjeżdżający do Polski bardzo często pochodzi z Niemiec. Wyjeżdżając nad Polskie morze coraz częściej możemy usłyszeć język niemiecki, a niemal w każdym barze czy sklepie pracuje osoba posługująca się tym językiem. Wakacje w Polsce są znacznie tańsze dla Niemców, którzy w swoim kraju za tydzień nad morzem mogą zapłacić 2000 euro, a w Polsce – 2000 złotych, czyli po przeliczeniu na waluty ponad czterokrotnie mniej według obecnego kursu.

Turyści niemieccy spędzający wakacje w Polsce często są przedstawicielami klasy średniej bądź niższej średniej – kalkulują sobie koszty wakacji i decydują się na tańszy weekend w Polsce niż np. w ciepłych krajach.

16.09.2011. 15:26